Zapraszamy do kontaktu

Witamy Państwa na stronie internetowej firmy budowlano-remontowej DOM-SERWIS.

budownictwo lublin

Firma DOM-SERWIS istnieje na rynku budowlanym od 2002 roku. Świadczy szeroki wachlarz usług remontowo-budowlanych na najwyższym poziomie. Zajmujemy się budową domów-ogólnie pojętym murarstwem, realizacją wszelkiego rodzaju prac  dociepleniowych oraz elewacyjnych we wszystkich typach budynków jak również montażem wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Roboty przez nas wykonywane charakteryzuje najwyższa jakość i profesjonalizm. Oprócz wspomnianych wcześniej usług, zajmujemy się także realizacją prac wykończeniowych oraz nietypowych, trudnych usług budowlanych (wykopy, mury oporowe, przeróbki, naprawy). Wśród naszych współpracowników znajdują się fachowcy specjalizujący się we wszystkich rodzajach prac budowlanych. Na naszej stronie internetowej zamieszczone zostały zdjęcia niektórych zrealizowanych przez nas inwestycji.

Oglądając galerię przekonają się Państwo z pewnością, że remonty wykonujemy niezwykle dokładnie. Wykorzystujemy w pracy wyłącznie materiały najwyższej jakości. Współpracujemy z uznanymi producentami maszyn i narzędzi. Oferujemy także demontaż starych i montaż nowych drzwi i okien. Kompleksowość naszych usług to bardzo korzystne rozwiązanie, stworzone z myślą o kliencie i jego wygodzie. Nie trzeba już korzystać z usług kilku wykonawców. My zajmiemy się wszystkim. Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdą Państwo coś dla siebie i wkrótce nawiążemy owocną i satysfakcjonującą dla obu stron współpracę. Zachęcamy do współpracy!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami oraz udzielonymi nam referencjami przez inwestorów.

Oferta

budowa domów – murarstwo
wszelkie stany surowe
 • docieplanie budynków (styropianem lub wełną)
 • elewacje – remonty, odnawianie
 • profesjonalne mycie elewacji
 • ogrodzenia z siatki, kute, murowane z kamienia
 • kowalstwo artystyczne, balustrady
 • malowanie wewnątrz jak i na zewnątrz
 • kompleksowe wykańczanie wnętrz
 • odwodnienia
 • systemy balkonowe i tarasowe
 • montaż i osadzanie drzwi i okien
 • inne nietypowe usługi budowlane (przeróbki, naprawy)
 • transport kruszywa, piachu
budowa domów

Murarstwo

Ciekawostki. W budownictwie od zarania dziejów wykorzystuje się cegły do murowania ścian. Przykłady ścian murowanych z cegieł sięgają, aż do epoki brązu. Pustaki z zigguratu starożytnego Dur-Kurigalzu w Iraku od około 140 roku pne, a budynki murowane z Mohendżo-Daro starożytnej w Pakistanie zostały zbudowane około 260 roku pne. Znacznie starsze przykłady cegły wykonane z suszonych (ale nie opalanych) cegieł można znaleźć w takich starożytnych miejsc jak Jerycho na Zachodnim Brzegu, Catal Hüyük w Anatolii i Mehrgarh w Pakistanie. Struktury te przetrwały od epoki kamienia do czasów współczesnych.

Ściany na ogół nie stanowią jednej gładkiej płaszczyzny, gdyż często występują w nich różne elementy dodatkowe wpływające na ich wygląd i cechy użytkowe. Do elementów tych zaliczyć można: otwory drzwiowe i okienne, gzymsy, cokoły, progi i nadproża.

Docieplenia

Zastanawiasz się, czy termomodernizacja to dobra inwestycja? A może nie wiesz, jak się do niej zabrać, boisz się wysokich kosztów? Koszty ogrzewania nieocieplonego budynku są znacznie wyższe niż docieplenie go styropianem lub wełną mineralną. Jakie są straty ciepła w budynku jednorodzinnym? 20-30% ciepła ucieka przez ściany, 15-25% ciepła ucieka przez okna starego typu, 10-15% ciepła ucieka przez dach.

System ociepleń ścian zewnętrzych w domu jednorodzinnym to jeden z najważniejszych elementów komfortowego użytkowania. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji która zwraca się po kilku latach od poniesionych nakładów. Prawidłowe ocieplenie ścian w dommku jednorodzinnym pozwala zmniejszyć koszty miesięcznego ogrzewania aż o 40% niezależnie od tego w jaki sposób grzejemy w domu.

Ogrodzenia

Ogrodzenie domu ma za zadanie chronić, izolować, zdobić, i zabezpieczyć posiadłość przed nieproszonymi gośćmi. Ogrodzenie nie ważne czy z siatki, murowane, czy kute powinno być dopasowane do otoczenia oraz współgrać ze stylistyką domu który ma być ogrodzony. Decydując się na ogrodzenie – pełne czy ażurowe – inwestor musi zapewnić niezbędne dokumenty które pozwolą na wybudowanie ogrodzenia zgodnie z prawem. Jakie dokumenty są wymagane? Musimy zgłosić w urzędzie gminy lub starostwie jeżeli ogrodzenie powstanie od strony ulicy oraz gdy chcemy postawić ogrodzenie wyższe niż 2,20 m.

Możemy rozróżnić główne dwa rodzaje ogrodzeń: OGRODZENIE AŻUROWE i OGRODZENIE PEŁNE. Ogrodzenie pełne np. murowane z cegły (bez przęseł) lub z gotowych prefabrykatów stosujemy gdy chcemy się odciąć w 100% od sąsiadów iświata zewnętrznego. Ogrodzenia ażurowe zapobiegają przed przedostaniem się zwierząt na posesję czt też złodziei. Ogrodzenia tego typu można polecić osobom które chcą uwypuklić walory domu, należy pamiętać że ogrodzenie powinno być w tym samym stylu co dom.

Murarstwo Lublin